Lev Pupis

Lev Pupis ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu w klasie prof. Oto Vrhovnika w 1998 roku.

yv
Od 2000 do 2003 roku studiował saksofon w Paryżu, gdzie uzyskał dyplom w klasie J.Y. Fourmeau (Premier Prix), a następnie kontynuował studia podyplomowe w klasie saksofonu Vincenta Dawida. W 2005 pomyślnie zakończył magisterium na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu i został »Magister Artium« (w klasie Oto Vrhovnik) a następnie także w 2007 roku w Akademii Muzycznej w Lublanie (w klasie Matjaž Drevenšek’S).
Jako solista występował z orkiestrami, takimi jak: Symphony Orchestra of University of Music Vienna, Symphony Orchestra of Ljubljana Music Academy, Slovenian Philharmonic Orchestra, Slovene National Radio Symphony Orchestra, Orchestra of Slovenian Composer Society, St.George Chamber Orchestra and Chamber Orchestra of Slovenian Philharmonics z konertami w Graz, Ljubljana, Maribor, Belgrade and Vienna (George Pehlivanian, Tosihiro Jonezu, Jurgen Bruns, Claude Schnitzler).
Współpracuje z renomowanymi orkiestrami symfonicznymi, takimi jak: Mozarteum Orchestra z Salzburga, Radio Symphonic Orchestra z Wiednia, RTV Slovenia, the Slovenian Philharmonic, the Orchestra of Slovenian Army, Ljubljana Opera house. Poza tym, że jest wykonawcą solowym i kameralnym. Lev Pupis jest pedagogiem w Konserwatorium Muzycznym w Lublanie. Był mentorem dla młodych muzyków w letniej Międzynarodowej Szkole w Nova Gorica, gdzie w 2006 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego. Prowadzi kursy mistrzowskie i szkoły letnie w Austrii, Słowenii, Chorwacji, we Włoszech i na Węgrzech. Od 2010 Lev Pupis jest regularnie zapraszany jako nauczyciel do szkoły letniej „Saxophone Power” w Radenci, Słowenia. Od 2012 roku prowadzi kursy w Podsreda w Słowenii.
Jako członek jury jest regularnie zapraszany do międzynarodowych konkursów saksofonowych w Słowenii, Serbii, Chorwacji, na Węgrzech i we Włoszech.
Ponad 25 utworów współczesnych autorów, w tym koncerty solowe, tria i kwartety na saksofon zostały napisane specjalnie dla niego i zespołów z nim grających.
Jest członkiem i współzałożycielem zespołu „4SAXESS” i saksofonowej orkiestry” SOS”. Był założycielem festiwalu „ International Woodwind” i konkurs EMONA w Lublanie, gdzie był ich kierownikiem artystycznym w latach 2011 i 2013.
W 2012 roku założył projekt SOSjunior, który obejmuje ponad 35 młodych słoweńskich saksofonistów i został jego kierownikiem artystycznym.
Lev Pupis jest endorserem firmy D’Addario i Sequoia oraz brał udział w opracowywaniu saksofonów dla Sequoia. Od 2016 roku jest członkiem zarządu Międzynarodowego Komitetu Saksofonowego.